تاریخ انتشار : شنبه 5 فوریه 2022 - 13:53

متخصص عفونی شهرستان کاشمر

بهترین رژیم غذایی برای بیماران همان برنامه سفره غذایی است که افراد به آن عادت دارند

بهترین رژیم غذایی برای بیماران همان برنامه سفره غذایی است که افراد به آن عادت دارند
به عنوان کادر درمان از مردم استدعا داریم، هیچگونه کوتاهی برای شروع واکسیناسیون یا تکمیل واکسیناسیون نداشته باشند.

دکتر رضا زارع متخصص عفونی شهرستان کاشمر در مصاحبه با روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان کاشمر گفت: در خصوص واکسیناسیون، با توجه به شرایط موجود و شیوع اُمیکرون، لازم است که همه واکسن بزنند.

دکتر زارع افزود: افرادی که واکسن سینوفارم را دریافت نموده اند، بهتر است مرحله سوم واکسن خود را واکسن اسپایکوژن یا پاستوکوک پلاس و یا خود واکسن سینوفارم را دریافت نمایند.

این متخصص عفونی در خصوص قرنطینه مبتلایان به اُمیکرون افزود: قرنطینه این بیماران ۵ روز است و پس از آن می توانند با ماسک و رعایت دستورالعمل های بهداشتی در محیط کار و فعالیت خود حاضر شوند.

وی خاطر نشان کرد: بر اساس دستورالعمل های ابلاغی، تعداد روزهای قرنطینه که در ویروس دلتا ۱۴ روز بود در این سویه به ۵ روز کاهش یافته است.

دکتر زارع در خصوص تغذیه و رژیم غذایی در بیماری کرونا، گفت: بهترین رژیم غذایی در بیماری کرونایی همان رژیم سفره غذایی است که در زندگی روزانه به آن عادت داشته اند، برایشان بسیار مناسب است.

وی با بیان اینکه مصرف گوشت و لبنیات برای بیماران کرونایی منعی ندارد، خاطر نشان کرد: مصرف سبزیجات، شلغم، میوه به و عسل بسیار مناسب است.

دکتر زارع افزود: مصرف قلیان، سیگار، مواد مخدر از قبیل تریاک، شیره و همچنین عنبر نسارا، اسپند و همه موادمحرک توصیه نمی شود.

این متخصص عفونی با اشاره به اینکه اغلب بیماران بدحال مراجعه کننده افرادی هستند که واکسن کرونا دریافت نکرده اند، خاطر نشان کرد: اینگونه افراد دچار عوارض ریوی جبران ناپذیری می شوند.

وی گفت: به عنوان کادر درمان از مردم استدعا داریم، هیچگونه کوتاهی برای شروع واکسیناسیون یا تکمیل واکسیناسیون نداشته باشند.

دکتر زارع افزود: شما مسئولیت اجتماعی و فردی دارید، اگر واکسن نزنید این ویروس در جامعه چرخش خواهد داشت و عواقب و عوارض آن دامنگیر خود فرد و جامعه خواهد بود.

برچسب ها : ، ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.