تاریخ انتشار : دوشنبه 21 فوریه 2022 - 10:26

مدیر جهادکشاورزی کاشمر:

تغییر کاربری اراضی کشاورزی یعنی مشکل امنیت غذایی کشور

تغییر کاربری اراضی کشاورزی یعنی مشکل امنیت غذایی کشور
تغییر کاربری اگر قرار است انجام شود باید مجوزهای لازم از سازمانهای مربوطه گرفته شود

هر تغییر کاربری بدون مجوز یعنی زمین کشاورزی از حیطه تولید و امنیت غذایی کشور خارج می شود.

شجعی مدیر جهادکشاورزی شهرستان کاشمر در گفتگو با مجله خبری کاشمرسیتی گفت : اگر زمین کشاورزی تغییر کاربری پیدا کرد از بحث تولید خارج می شود، بعضا با رنگ و لعابی که به زمین می دهند ، درخت می کارند ولی در واقع باز هم بحث ساخت ویلا مطرح و از کاربری خود دور می شود.
وی ادامه داد : بعضی صاحبان زمینها به بهانه اینکه قنات خشک شده و آب نیست ، دور باغ را دیوار می کنند ولی باز هم به آب نیاز دارند و این باز هم مشکل ساز است.
شجعی تشریح کرد : لذا با این نوع دیدگاه دور باغها را دیوار کرده و عملا تغییر کاربری می دهند و و این یعنی در حق همه مردم اجحاف شده و وظیفه دستگاههای اجرایی است که نسبت به برخورد به موقع اقدام کنند.
مقابله با تغییر کاربری غیر مجاز در بحث قانون حفظ کاربری اراضی ماده 10 و 3 این قانون بر عهده جهاد کشاورزی گذاشته شده و به عنوان مجری این قانون ، در زمان مشخص ورود پیدا می کنیم.
وی گفت : تغییر کاربری اگر قرار است انجام شود باید مجوزهای لازم از سازمانهای مربوطه گرفته شود. اگر تغییر کاربری در ملک می خواهد انجام شود باید کمیسیون تبصره یک ماده یک تشکیل شده و نسبت به تغییر کاربری اقدام شود در غیر اینصورت آجر روی آجر گذاشتن بر اساس قانون حفظ کاربری خلاف بوده و دفاع از حقوق عامه مردم وظیفه ماست.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.