تاریخ انتشار : پنج‌شنبه 10 مارس 2022 - 20:26

مراسم باغ مدرسه در کاشمر برگزار شد

مراسم باغ مدرسه در کاشمر برگزار شد
منابع طبیعی و حفظ محیط زیست از چنان اهمیتی برخوردار است که علاوه بر حوزه اقتصاد ، از دیدگاه اسلام نیز بسیار حائز اهمیت است.

حفظ و مصرف بهینه دو عنصر آب و خاک را از ابتدا باید به کودکان آموزش دهیم.

به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی کاشمر: مدیر جهاد کشاورزی با شرکت در مراسمی تحت عنوان باغ مدرسه که به مناسبت هفته منابع طبیعی برگزار شد بر آموزش و ترویج حفظ منابع و حفظ محیط زیست تأکید کرد.

شجعی مدیر جهاد کشاورزی کاشمر در مراسم باغ مدرسه گفت : منابع طبیعی و حفظ محیط زیست از چنان اهمیتی برخوردار است که علاوه بر حوزه اقتصاد ، از دیدگاه اسلام نیز بسیار حائز اهمیت است.

محمد شجعی بر آموزش و ترویج حفظ منابع و انتقال به نسل آینده تأکید کرد و افزود : مجموعه جهاد کشاورزی و خصوصا اداره منابع طبیعی شهرستان دست خودمان را به سوی ثمن ها و تشکل های مردم نهاد در حوزه حفظ منابع طبیعی و محیط زیست دراز می کنیم و آماده هرگونه همکاری با سایر ادارات و نهاد ها در راستای افزایش و گسترش آموزش و ترویج حفظ محیط زیست هستیم.

وی از مجموعه آموزش و پرورش به جهت برگزاری اینگونه طرح ها تشکر کرد و ادامه داد : ما باید با کار اشتراکی و استفاده از تمام ظرفیت های شهرستان ، حفظ دو عنصر آب و خاک را از ابتدا به کودکان آموزش دهیم.

می بایست طوری زمینه را فراهم کنیم که نخبگان و افراد دارای تفکر به بخش کشاورزی ورود و در بستر کشاورزی و تولید غذای سالم فعالیت کنند.

اولین آسیب نبودن درخت و جنگل از بین رفتن جو و تغییر اقلیم است که این امر خود آسیب هایی نظیر کاهش نزولات آسمانی،گرمایش زمین و خشکسالی های پی در پی را به دنبال دارد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.