تاریخ انتشار : چهارشنبه 20 جولای 2022 - 9:39

مدیر شبکه بهداشت و درمان خلیل آباد خبر داد؛

تداوم وضعیت قرمز کرونایی در خلیل آباد

تداوم وضعیت قرمز کرونایی در خلیل آباد
حسین‌زاده:براساس جدیدترین نقشه رنگ‌بندی کرونایی کشور، خلیل آباد تنها شهرستان خراسان رضوی است که در وضعیت قرمز کرونایی برای دومین هفته متوالی قرار دارد.

۱ بستری و ۷۳ قرنطینه خانگی داریم

حسین‌زاده از وجود یک بستری کرونایی و ۷۳ قرنطینه خانگی در شهرستان خلیل آباد خبر داد و گفت: براساس جدیدترین نقشه رنگ‌بندی کرونایی کشور، خلیل آباد تنها شهرستان خراسان رضوی است که در وضعیت قرمز کرونایی برای دومین هفته متوالی قرار دارد.
محمد حسین‌زاده، مدیر شبکه بهداشت و درمان خلیل آباد اظهار کرد: با توجه به تأکید‌های بسیار جهت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، اما شیوع ویروس کرونا در شهرستان خلیل آباد ساده انگاری می‌شود و آمار کرونا در شهرستان یک بستری و 73 قرنطینه خانگی است.

وی با بیان اینکه عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، کاهش درصد استفاده از ماسک و حضور در تجمعات از علل اصلی تداوم وضعیت قرمز کرونا در شهرستان خلیل آباد است، خاطرنشان کرد: ۸۸ درصد واجدین شرایط در شهرستان خلیل آباد دوز اول، ۷۱ درصد دوز دوم و ۳۷ درصد دوز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند که نسبت به متوسط استانی وضعیت پایین تری داریم.

مدیر شبکه بهداشت و درمان خلیل آباد با تاکید بر اینکه روند تزریق واکسن کرونا در کلیه مراکز خدمات جامع سلامت روستایی و شهری خلیل آباد، پایگاه های زمینه و خانه های بهداشت در حال انجام است، تصریح کرد: هیچ محدودیت واکسن کرونا در شهرستان خلیل آباد نداریم و همشهریان می توانند برای تکمیل واکسیناسیون خود مراجعه کنند.

وی در ادامه بر لزوم استفاده از ماسک، انجام واکسیناسیون در دوز اول، دوم، سوم و دوز یادآور و رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد و افزود: امیدواریم با اهتمام شهروندان، وضعیت قرمز کرونایی در شهرستان خلیل آباد به سمت وضعیت های نارنجی، زرد و آبی حرکت کند.

حسین زاده با اشاره به اینکه ویروس کرونا در فضاهای شلوغ بیشترین چرخش را دارد، اذعان کرد: شیوع کرونا همچنان ادامه دارد و خطر اوج گیری مجدد کرونا همچنان تهدیدی برای شهرستان است از مردم تقاضا داریم از حضور در فضاهای شلوغ جدا خودداری کنند.

برچسب ها : ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.