کد خبر : 2939
تاریخ انتشار : شنبه 30 جولای 2022 - 9:49

کوهسرخ بالاترین واکسیناسیون انجام شده دُز دوم در میان مادران باردار

کوهسرخ بالاترین واکسیناسیون انجام شده دُز دوم در میان مادران باردار
مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیان کرد: باخرز با ۹۷.۱۰ درصد در دُز اول، کوهسرخ با ۹۴.۷۰ درصد در دُز دوم و کلات با ۷۱.۰۱ درصد در دُز سوم، بالاترین واکسیناسیون انجام شده در میان مادران باردار را داشته‌اند.

محمد احمدیان مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد عنوان کرد: از زمان شروع واکسیناسیون مادران باردار حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکنون، ۸۸.۲۰ درصد دُز اول، ۸۰.۱۰ درصد دُز دوم و ۳۵.۹۰ درصد این گروه از مادران دُز سوم واکسن خود را دریافت کردند.

احمدیان ادامه داد: در میان شهر‌های حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بیشترین میزان تزریق واکسن کرونا به مادران باردار در باخرز بوده و پس از آن کلات، سرخس و کوهسرخ در رتبه‌های بعدی به لحاظ درصد واکسیناسیون انجام شده قرار دارند.

مدیر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: در میان شهرستان‌های حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد، باخرز با ۹۷.۱۰ درصد در دُز اول، کوهسرخ با ۹۴.۷۰ درصد در دُز دوم و کلات با ۷۱.۰۱ درصد در دُز سوم، بالاترین واکسیناسیون انجام شده در میان مادران باردار را داشته‌اند.

 احمدیان متذکر شد: در روز‌های اخیر شاهد انجام تزریق دُز چهارم واکسن کرونا به افراد بالای ۱۸ سال هستیم، از مادران باردار درخواست داریم که تنها برای دریافت دُزهای اول، دوم و سوم واکسن کرونا، به مراکز تعیین شده ویژه این گروه از مادران مراجعه کنند./ موج

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.