تاریخ انتشار : یکشنبه 28 آذر 1400 - 19:38
-

کاهش برداشت زعفران در شهرستان خلیل آباد

کاهش برداشت زعفران در شهرستان خلیل آباد

مدیر جهاد کشاورزی خلیل آباد گفت:کار برداشت زعفران از سطح ۴۱۰۰هکتار از مزارع زعفران شهرستان خلیل آباد به پایان رسید. محمود شبان در همین راستا گفت بدلیل خشکسالی ها و عدم توجیه اقتصادی و کمبود آب کاهش ۷۰درصدی تولید زعفران را در شهرستان داریم و تنها راه برون رفت از مشکل استفاده از روش های

مدیر جهاد کشاورزی خلیل آباد گفت:کار برداشت زعفران از سطح ۴۱۰۰هکتار از مزارع زعفران شهرستان خلیل آباد به پایان رسید.

محمود شبان در همین راستا گفت بدلیل خشکسالی ها و عدم توجیه اقتصادی و کمبود آب کاهش ۷۰درصدی تولید زعفران را در شهرستان داریم و تنها راه برون رفت از مشکل استفاده از روش های نوین در کشت زعفران و افزایش عملکرد در واحد سطح و تولید زعفران با کیفیت و مرغوب می باشد.

?هر هکتار زعفران حدود ۲۲۰ نفر روز کارگر برای مرحله داشت و برداشت نیاز دارد. حداکثر نیروی کاری در فصل برداشت گل می باشد. در سال جاری با توجه به کاهش قیمت زعفران کشاورزان رغبتی جهت احداث مزارع زعفران جدید نداشتند.

?محمود شبان از زعفران کاران خواست که از ماسک و دستکش جهت برداشت گل و جداسازی کلاله استفاده نمایند و رعایت فاصله ۱٫۵ متری برای کارگران، رعایت فاصله اجتماعی، شست و شو و ضدعفونی دست ها قبل از برداشت گل و جداسازی کلاله را در شرایط شیوع بیماری کرونا رعایت نمایند.
? بعداز برداشت گل زعفران نسبت به آبیاری به موقع و استفاده کودهای اوره و کلرور پتاسیم طبق نظر کارشناسان جهاد کشاورزی اقدام نمایند و در مراحل داشت نیز نسبت به وجین و مبارزه با علف های هرز مزارع زعفران و محلول پاشی با انواع کودهای شیمیایی و ریزمغذی ها اقدام نمایند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.